Arhitektu Inženieru Grupa 
    | Sākums | Par uzņēmumu | Mājas | Lauksaimniecības un rūpniecības būves | Sabiedriskās būves | Koka kopnes | Tehnoloģijas | Tehnikas pakalpojumi | Mūsu darbi | Kontakti |
AIG konstrukcijas - +371 67942100
Tehnoloģijas
  Naglu plašu konstrukcijas
  Ātrāk, efektīvāk, drošāk
  Ieteicams un priekšzīmīgs risinājums

Koka mājas, Karkasu mājas, Ofisi, Vasaras mājiņas, Jumta konstrukcijas, Estrāde, Sargu mājiņas, garāža, koka nojume,
Bio-tualetes, Terases, Dekoratīvas sētas,  Koka paneļu mājas, Koka dzīvojamās mājas,
Dzīvojamās mājas no koka, paneļu māja, Koka karkasa paneļu mājas, Dzīvojamās koka mājas, Dārza mājas, Pirtis, koka māja,
lapenes, izstrādājumi no koka, puķu kastes, pergolas, lapenes, dārza sētas, koka preces bērniem,
šūpoles, Rotaļu māja uz riteņiem, smilšu kastes, Halles, Koka māju celtniecība, Koka angārs, Koka paneļu mājas, koka māja, Guļbūves, koka rotaļu klucīši,
guļbaļķu mājas, Koka statņu karkasa mājas, Frēzbaļķu mājas, kūtis, zirgu stallis, Pirtis, garāžas, nojumes, Siltinātas frēzbaļķu mājas, estrādes, koka šķūnis,
Moduļu mājas, Guļbūves, izjāžu ēka, Guļbūvju majas, Guļbūves pirts, Guļbūvju konstrukcijas, koka mājas, koka karkasa māja,
karkasa paneļu māja, māju ražošana, koka mājas, Karkasa paneļu māju, Koka namu un būvju tirdzniecība, Koka mājas
» Tehnoloģijas » Naglu plašu konstrukcijas » Ātrāk, efektīvāk, drošāk

Ātrāk, efektīgāk, drošāk.

Visā pasaulē pārbaudītā perforēto zoboto plāķšņu tehnoloģija (nagluplašu (NP)), kuras galvenais koka elementu savienotājelements ir 1,5 - 2.0 mm bieza cinkota vai nerūsējošā tērauda plāksne ar izštancētām naglām, tiek plaši pielietota jau kopš 1955.gada. Ar šo sistēmu tiek saprasts viss tehnoloģiskais cikls, kas ietver sevī visus koka konstrukciju izstrāžu etapus: projektēšanu, ražošanu, transportu uz objektu un būvkonstrukciju montāžu tajā. NP sistēma nodrošina ātru, efektīvu, drošu un ļoti kvalitatīvu savienojuma  mezglu veidošanu dažādās koka konstrukcijās:
 • NP kopnēs (ar laidumu līdz 35 metriem) u.c.nesošajos koka rāmjos,
 • NP sienu rāmjos (dažādu ēku sienu, starpsienu ražošai),
 • Dažādu speciālu koka rāmju konstrukcijās (tiltos, kupolos, stalažās ),
 • Speciālajās konstrukcijās un palīgkonstrukcijās (betonliešanas formas, tribīnes, margas).

Augstākminētie faktori liecina par praktiski neierobežotām NP sistēmas iespējām koka būvniecībā.


Priekšrocības pasūtītājiem

Pateicoties racionālai un laikapstākļu neatkarīgai industriāli organizētai nagluplašu koka būvkonstrukciju ražošanai būvniecības izmaksas samazinās. Pie tam sistematizēti tiek reducēts koksnes patēriņš. Galu galā montāža objektā tiek visātrāk, visracionālāk organizēta. Ar šo būvniecības metodi tiek visprecīzāk ievēroti būvniecības termiņi.

Priekšrocības plakano jumtu renovācijai

Nagluplašu konstrukcijas ir vieglas, tās pieļauj lielus laidumus, un jumtam piedod atraktīvu izskatu. Kurš vēlas, var ar šādu konstrukciju palīdzību ekonomiski iegūt papildus dzīvojamās, darba, noliktavas telpas. Tas notiek ātri. Pat vecā jumta konstrukcija nav jānojauc.

Priekšrocības arhitektiem

Nagluplašu konstrukcijas spēj piedāvāt daudz jaunu telpu. Sākot no dzīvojamo māju nesošām konstrukcijām līdz pat 30m lieliem laidumiem angāru konstrukcijām. Šīs iespējas nodrošina lielu arhitektonisko brīvību. Arī speciālā 2D/3D programmatūra palīdz sākot no pirmā skices uzmetuma līdz būvniecības noslēgumam.

Priekšrocības konstruktoriem un būvsatiķiem

Plānošana, konstruēšana, aprēķināšana ar speciālo 2D/3D programmu notiek ātri un efektīvi. Tā, pats par sevi saprotams, atbilst visiem projektēšanas standartiem un ir sertificēta. 2D/3D programmatūra nodrošina īstu alternatīvu tradicionālajām koka un tērauda konstrukcijām.

Priekšrocības būvuzņēmējiem

Rietumeiropā  jauno privātmāju celtniecībā NP-koka kopnes tiek izmantotas vairāk nekā 95% jumtu konstrukcijās un sakarā ar aizvien pieaugošajām metāla cenām arvien vairāk tās izmanto tirdzniecības un rūpniecības uzņēmumu nesošo konstrukciju (sienu paneļi, jumtu konstrukcijas ar laidumu līdz 35 m) būvēšanā.

NP-koka kopņu galvenās priekšrocības:

 1. Kompjuterizēti  konstruētas un statiski aprēķinātas, praktiskas, tās piedāvā elastīgu risinājumu  dažāda veida jumtu izbūvēm.
 2. Tiek nodrošināta maksimāla materiālu ekonomija: kopnēm nepieciešams līdz pat 30% mazāk kokmateriālu nekā tradicionāli būvētam jumtam.
 3. NP-koka jumta konstrukcijās tiek izmantotas vispāratzītas rūpnieciskas metodes un iekārtas.
 4. NP-kopņu komponenti tiek jau savlaicīgi rūpnieciski saražoti-ietaupās gan laiks, gan nauda, kā arī tiek saīsināti būvniecības (jau tā saspringtie) termiņi.
 5. Vislielākā būvniecības atkritumu un materiālu pārpalikumu optimizācija, kā arī samazināta iespējamība materiālu zādzībai būvobjektā.
 6. Nepieciešama mazāka būvlaukuma platība, nav vajadzīga noliktava vai speciāla vieta namdaru darbībai, kā arī materiālu uzkrājumiem objektā.
 7. Ir praktiski neierobežotas arhitektoniskās un konstruktīvās iespējas, pieļaujami  visdažādākā veida un formu jumtu un griestu pārsegumi.
 8. Konstrukcijas ir viegli transportējamas un montējamas, tās spēj piedāvāt plaša mēroga pakalpojumus un nodrošināt maksimālos tempus un darbaspēka skaita minimizāciju objektā. 

Šie visi ir svarīgi nosacījumi mūsdienu modernajai celtniecībai, kad ir jārēķinās ar nepārtrauktu izejvielu cenu celšanos, kvalificēta darbaspēka deficītu un tā augstajām izmaksām.

Priekšrocības speciālām konstrukcijām

Ja ir nepieciešamas sarežģītas arhitektoniskās formas dzelzsbetona konstrukciju izpildījumā, šajā gadījumā nagluplašu koka rāmji nodrošina daudz priekšrocību. Sarežģītas liekņu konstrukcijas nodrošina jebkura lieluma betona spiediena uzņemšanu. Kā piemērus varam minēt liekņu formas tiltiem, tuneļiem, turbīnu korpusiem, rezervuāriem, kupoliem, arkām utt. Praktiski ir iespējama jebkura forma.

Ekoloģiskums

Ražošanā tiek izmantotas vietējās - atjaunojamās izejvielas (skujkoku koksne).

Design: IINUU  Top.LV
www.aig-familyhouses.eu